top of page
pexels-gustavo-fring-3985170.jpg

PROČ SE NECHAT OČKOVAT?

COVID-19 je současně pravděpodobně nejčastěji diskutovaným tématem dnešní doby. Virus se stále šíří, a to po celém světě. Stejně tak se ale také šíří fake news, které nemoc doprovází na každém kroku. Proto spouštíme komiksovou kampaň, která má jednoduše a jasně vyvrátit mýty kolem očkování a namotivovat lidi k tomu, aby chránili sebe i své okolí. 

 

CZECRIN ve spolupráci s Ústavem ochrany a podpory zdraví podpořil studenty LF MU při spuštění jejich kampaně.

Více o kampani si můžete přečíst v tiskové zprávě.

Pokud máte k očkování nějaké otázky, můžete najít odpověď v nejčastěji kladených otázkách. Pokud jste ji zde nenašli, neváhejte se na nás obrátit přes tento kontaktní formulář.

Příběh 1: Plíce a kolektivní imunita

Komiks.jpg

Příběh 2: Mozek a příběh vakcíny

Komiks.jpg
pexels-gustavo-fring-4149031 (1).jpg

Kde hledat důvěryhodné a ověřené informace?

Vakcíny proti COVID-19 - rychle, stručně a jasně! Přesně tak vysvětlila paní doktorka Součková, z Fakultní nemocnice u Sv. Anny v Brně a Masarykovy univerzity, která je také součástí našeho týmu CZECRIN, princip a důležitost očkování, vznik vakcín a informace o současném stavu kolem vakcíny proti COVID-19.

 

Za CZECRIN jsme velmi vděční za příležitost přiblížit mladým generacím nejen problematiku současné situace. Pevně věříme, že na základě získaných informací bude pro žáky jednodušší orientovat se v množství informací, které se k nim v této chvíli dostává a dokážou si je snáze vyhodnotit nebo nad nimi lépe přemýšlet. A i přesto, že je prezentace určena pro žáky základní školy, obsahuje zajímavé a cenné informací pro všechny věkové kategorie. Proto Vám prezentaci paní doktorky Součkové poskytujeme i s mluveným komentářem ke shlédnutí zde. Budeme velmi rádi, pokud Vám nebo Vašim dětem/studentům pomůže získat nové informace nebo lépe pochopit současnou situaci.

Formulář
bottom of page